Магнетни и мрачно карта - Кина Dongguan Мк Smart Card
 • повик за поддршка 13798284602

Магнетни и мрачно карта

Краток опис:

Material: PVC Printing: 4C offset printing,silkscreen printing,thermal transfer,UV printing,digital printing etc. Features and options: hole punching,serial number printing,grossy or frosted surface,matte finished,embossing,signature panel,barcode,do encoding,hologram,silver/gold/black hot stampping,inkjet&scratch off panel and so on or based on customer’s design. Card Specifications Card type RFID card/smart card/contact IC card/magstrip card/ID card Material: PVC/PAPER/ABS/...


 • ФОБ Цена: US $0.01 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1000 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 20000000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Материјал : ПВЦ

  Печатење : 4C офсет печат, Silkscreen печатење, термички трансфер, УВ печатење, дигитално печатење, итн

  Функции и опции: дупчење, сериски број, печатење, grossy или матирано површината, мат заврши, втиснување, потпиша, баркод, направи кодирање, холограм, сребрена / златна / црна топла stampping, инк-џет и изгребе панел и така натаму или врз основа на дизајн на купувачи .

  картичка Спецификации
  тип на картичка РФИД картички / смарт картички / контакт IC картичка / magstrip картичка / лична карта
  материјал: PVC / хартија / ABS / PET / PS / Анти-метал апсорпција на материјалот / ЕПОКСИДНИ / силиконска 
  големина: CR80 ISO Стандард: 85,5 * 54mm, или кориснички
  дебелина: стандардната кредитна картичка: 0.76mm
  РФИД стандард картичка: 0.86mm
  Контакт IC картичка Стандард: 0.81mm, 
  0.3mm ~ 1.8mm според вашето барање
  Чипс и фреквенција LF (125KHz) ISO 125KHz, TK4100 / EM4100 / EM4102 / EM4200, EM4305,
  T5577 / T5567 / T5557 РФИД Близината картички
  HF (13.56MHz) ISO 14443A: 
  класичен 1k, 4K, FM08, Ultralight, Ultralight C, Ntag203, 
  DESFire EV1 2k / 4K / 8k
  ISO15693:
  Јас КОД 2, јас КОДЕКС SLI, јас КОДЕКС SLI-X, таг-ИТ TI2048 / TI256.
  UHF (860z-960MHz) ISO18000-6B: UCODE HSL
  ISO18000-6C: Alien H2 / H3, Impinj, У КОДЕКС G2
  Напиши циклус 100000 време
  читање растојание LH, HF (1-10cm) До антената, животната средина, големината, материјалот итн
  UHF (над 3 m)
  Занаети CMYK офсет печат, свила печатење на екран, термичко печатење, печатење на броевите на дисплејот, магнетна лента.
  Баркод / ​​QR код, златен / сребро топла печат, потпис панел, број на серија печатење, 
  УВ печатење, UID број печатење, ласерски изрежеш, QR код и др
  Сјајна, Мет, матирано финиш, транспарентна
  апликации Јавен превоз (метро картичка, автобус IC картичка итн)
  пристап за управување, билети настани, игри, сигурност и идентификација
  пакување За стандардни картичка (85,5 * 54 * 0.86mm):
  внатрешната кутија: 215 × 90 × 55mm (200pcs / кутија), картон: 485 × 230 × 305mm (25boxes / ЦТН)
  Стандардна големина картичка тежина (само за референца): 1,000pcs е за 6 килограми
  Пакување начин може да според вашето барање
  примероци Бесплатни примероци се достапни на барање
  Општи услови Слика прикажувањето е само за вашиот референца на нашиот производ.
  Сите поврзани со правата на интелектуална сопственост на трговска марка припаѓа на трговски друштва марка.

  информации за компанијата

  КОИ СМЕ НИЕ?

  Нашето име е Dongguan Сити МК Смарт картичката СД, Ltd, (претходник.. Dongguan доверба на смарт картички СД, Ltd,).. Кој беше пронајден во мај 2011 година MK Смарт картичката е R високо-технолошки претпријатие интегрирање & D, производство и маркетинг .

  КАДЕ СМЕ?

  MK паметна картичка се наоѓа во Chang'an TOWN Dongguan Сити, кој е во непосредна близина на Шенжен, Zhuhai, Гуангжу. Со единствена локација, тоа трае само 20 минути на аеродромот SHENZHEN од фабриката MK картичка.

  Она што го имаме?

  MK картичката е голем размер производителот професионална картичка има инвестирано повеќе од 20 милиони јени да се вклучат производство на високо квалитетни паметна картичка, со месечен капацитет од 10 милиони парчиња апликација линија за производство, Хајделберг печатење машина од Германија, автоматска машина за CTP од Јапонија, автоматски чип за откривање на машина, за да се осигура паметна картичка со точни податоци и конзистентен изглед со оригиналниот дизајн.

  Како и високи инвестиции во производство на хардвер, ќе се фокусира на претпријатие за управување. Со EPR управување и 7 почеток стандард, имаме високо ефикасна работна тим од 200 работодавците. Сега ние се добие лиценца за производство, ISO 90001, интегриран сертификат коло од владата.

  01

  Нашата палета на производи, вклучувајќи контакт / бесконтактен IC карта, лична карта, М1 картичка, РФИД картичка, Philips S50 / S70, 4442 / SLE5542, 4428 / SLE5528, прикриен, T5577, ATMEL серија на чип-картичка, процесорот чип-картичка, мулти-фреквенција картичка , композитни картичка, РФИД таг, клуч картичка, далечина картичка, promixity картички, RF картичка, сопственик картичка, присуство картичка, вредност картичка, видео картичка, ВИП картичка, членска карта, попуст картичка, картичка за лојалност, нула картички, различни во облик на картичка, гаранција картичка, магнетна лента картичка, здравствено осигурување картичка, баркод картичка, телеком картичка, кампус картичка, фото картичка, итн, кои се широко се користи во автопат, исхрана, финансиски, комерцијални, убавина, телекомуникации, пошта и телекомуникации, оданочување, здравствената заштита , осигурување, превоз и други области. 

  02

  Пакување и испорака

  03

  Paymnents

  04


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !